З 1 січня запроваджуються нові правила для спрощенців - "Новини Івано-Франківська"

14.06.2024 16:23
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
01.01.2012
07:09

Версiя для друку

З 1 січня запроваджуються нові правила для спрощенців

1 січня 2012 року вступає в дію Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності” №4014-VI. На думку податківців, прийняття цього документу є важливим кроком у напрямку поліпшення податкового клімату для підприємців України.

Зокрема Законом передбачено:

- збільшення обсягів річного доходу, що дає право перебувати на спрощеній системі; прив'язку ставок єдиного податку до розміру мінімальної заробітної плати; встановлення з метою оподаткування 4 категорії платників;

- не встановлення надбавки, що застосовується до фіксованих ставок податку за кожного найманого працівника фізичної особи;

- скасування обмеження віднесення на витрати платника податку на прибуток витрат на придбання товарів (робіт, послуг) у фізичних осіб - платників єдиного податку.

- обмеження сфери застосування спрощеної системи оподаткування для окремих видів господарської діяльності;

- встановлення відповідальності платника податку за застосування іншого способу розрахунків, провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві, перевищення граничного обсягу доходу тощо;

- встановлення підстав для анулювання органами податкової служби свідоцтва платника єдиного податку, тощо.

Фізичних осіб - підприємців, які застосовуватимуть спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділено на три групи:

- до першої групи віднесено підприємців, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн.

Для таких підприємців встановлюється ставка податку в межах від 1% до 10% мінімальної заробітної плати (10-100 грн.).

- друга група - підприємці, що протягом календарного року використовують працю не більше 10 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн., які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Ставка – від 2% до 20% мінімальної заробітної плати (20-200 грн.).

- до третьої групи належать особи, які мають не більше 20 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 3 млн. грн. Ставка для цієї групи – 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ.

З метою більш детального ознайомлення платників податків із змінами податкового законодавства щодо спрощеної системи оподаткуваня, обліку та звітності на офіційному веб – сайті ДПА в області (www.odpa.if.ua) створено окремий розділ «Спрощена система оподаткування», в якому розміщуюються нормативно – правові документи, інформаційні матеріали та відповіді на найбільш поширені запитання.

 return_links(15); ?>
Інші новини
Цю новину переглянули 5278 разів
©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>