Майстри косівської кераміки стали лауреатами премії імені Катерини Білокур - "Новини Івано-Франківська"

20.07.2024 02:54
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
02.12.2011
15:04

Версiя для друку

Майстри косівської кераміки стали лауреатами премії імені Катерини Білокур

У Центрального будинку художника  Національної спілки художників України  відбулося засідання Організаційних комітетів  з присудження премії імені Катерини Білокур в галузі народного мистецтва та премії імені Михайла Дерегуса в галузі образотворчого мистецтва (живопис, графіка) – повідомили www.briz.if.ua в прес-службі оргкомітету.

У виставці претендентів на здобуття премій взяли участь 18 авторів, які представили більше ста творів декоративного та народного мистецтва, живопису і графіки.

 За підсумками розгляду експонованих робіт членами Оргкомітету з присудження премії імені Катерини Білокур було прийнято рішення щодо присудження  звання лауреата премії імені Катерини Білокур: майстрині народного декоративного розпису Олені Скицюк, а також подружжю майстрів косівської кераміки Людмилі Якібчук та Роману Якібчуку.

Також Оргкомітетом з присудження премії імені Михайла Дерегуса в галузі образотворчого мистецтва (живопис, графіка) було прийнято рішення у 2011 році лауреатів згаданої премії не визначати у зв’язку з недостатнім професійним рівнем представлених робіт.

Вручення дипломів лауреатам заплановано на 16 грудня ц.р. під час відкриття щорічної Всеукраїнської різдвяної виставки у виставкових залах Національної спілки художників України 0 16 годині  за адресою: м. Київ, вул. Артема, 1-5.

Довідка:

Скицюк Олена Іванівна – більше тридцяти років працює в галузі українського народного мистецтва. Вона є автором  унікальних як  монументальних  (панно в магазині «Казка»у м. Києві, розписи дитячої бібліотеки в Білій Церкві та школі села Чкалово на Херсонщині тощо) так і станкових творів («Золоті квіти», «Мінливість долі» та багато інших).

За останні роки Олена Іванівна створила чудову серію розписів «Моя казкова земля», які розкривають її талант, закоханість у кожну квітку рідної країни. Серія складає понад тридцять аркушів кожний з яких є взірцем вишуканого високопрофесійного мистецтва.

Людмила та Роман Якібчуки за тридцятирічну працю в царині косівської кераміки створили сотні високомистецьких виробів: тарелі, миски, куманці, свічники, кахлі та декоративні скульптурки тощо. Якібчуки виконують великі складні замовлення для організацій, створюють цілісні композиції з 100-150 кахлів. До того ж подружжя зробило значний внесок у відродження призабутої технології виготовлення чорнодимленої кераміки.return_links(15); ?>
Інші новини
Цю новину переглянули 1844 рази
©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>