В Івано-Франківську розглянули актуальні питання оподаткування юридичних осіб - "Новини Івано-Франківська"

25.02.2024 12:00
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
09.12.2011
17:22

Версiя для друку

В Івано-Франківську розглянули актуальні питання оподаткування юридичних осіб

Асоціація платників податків України спільно з Державною податковою службою України провели кущовий семінар для платників податків Івано-Франківської, Волинської, Львівської, Тернопільської, Рівненської, Хмельницької та Чернівецької областей на тему "Актуальні питання оподаткування юридичних осіб – суб'єктів господарської діяльності. Новації, що передбачені у Податковому кодексі України".

У семінарі взяли участь Президент АППУ Валентина Арбузова, Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк, Голова ДПСУ Олександр Клименко, Перший віце-президент, Генеральний директор АППУ Василь Матійчик, Голова Ради ТВ АППУ в Івано-Франківській області Володимир Іванишин, Голова ДПА в Івано-Франківській області Віктор Рахміль, голови Рад територіальних відділень АППУ, провідні фахівці Асоціації платників податків України та Державної податкової служби України, засоби масової інформації.

Відкриваючи семінар, Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк підкреслив важливість тісної співпраці бізнесу і влади. "Створення партнерських відносин з платниками податків – основне завдання, яке стоїть сьогодні перед нами. Ми маємо сприяти підвищенню рівня податкової культури, формуванню сервісної держави, яка працюватиме з платником податків як партнером і, передусім для реалізації його прав", – наголосив Михайло Вишиванюк.

Президент АППУ Валентина Арбузова зазначила, що для підприємців цей рік виявився непростим. Це пов'язано з прийняттям нового Податкового кодексу та подальшим його удосконаленням шляхом внесення змін. Проте, у цій сфері все ще існує велика кількість невирішених проблем. Деякі норми, як і раніше, залишаються неузгодженими, допускають неоднозначне тлумачення та ускладнюють адміністрування податків. А це, у свою чергу, ускладнює життя платників податків.

"Наша організація була і продовжує залишатися єдиним у своєму роді об'єднанням громадян, діяльність якого спрямована на захист прав і законних інтересів платників податків. Важливим елементом у системі такої підтримки є проведення навчальних семінарів. Результати цього року показують, що підприємці стали більш зацікавленими в отриманні професійних роз'яснень з питань, які складно вирішуються на практиці. Цього року в наших семінарах взяли участь понад 25 тисяч платників податків по всій Україні. Під час таких заходів ми маємо змогу безпосередньо від платників податків дізнатись про їх проблеми та допомогти їх розв’язанню", – зазначила Валентина Арбузова.

Голова ДПС України Олександр Клименко підкреслив, що наближається визначна подія – перший рік роботи з новим Податковим кодексом України. "Сьогодні ми маємо змогу працювати за єдиним кодифікованим документом, що зібрав усі найважливіші положення у сфері оподаткування, які раніше містилися в різних законах і підзаконних нормативно-правових актах", – зазначив Олександр Клименко. Також Голова ДПС акцентував увагу на тому, що податкова служба майже відмовилася від фіскальної складової своєї роботи, і докладатиме максимум зусиль для того, щоб думка платників податків враховувалась при прийнятті нормативних актів. У цьому сенсі дуже важливою є подальша співпраця із Асоціацією платників податків України.

Семінар складався з лекційної, практично-дискусійної та консультаційної частин.

Під час лекційної частини розглянуто питання щодо сплати податку на додану вартість в умовах нових методів його адміністрування; сплати податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб, інших податків і зборів в контексті Податкового кодексу. Також розглянуто особливості справляння плати за землю.

Одним з важливих питань лекційної частини було застосування спрощеної системи оподаткування.

Зазначено, що з 1 січня 2012 року змінюються умови функціонування суб'єктів господарювання у спрощеній системі оподаткування в зв’язку з набранням чинності відповідних змін до Податкового кодексу України. Проте, досі не прийнято відповідні підзаконні нормативно-правові акти на виконання нових положень Кодексу. Головними проблемами у цій сфері на сьогоднішній день є відсутність затвердженої форми заяви про перехід на спрощену систему оподаткування, а також відсутність офіційних роз’яснень ДПС України умов обов’язкової реєстрації платником ПДВ суб’єктів спрощеної системи оподаткування, які застосовують ставку єдиного податку 5% у разі досягнення обсягу постачання, що перевищує 300 тис. грн.

Під час практичної частини учасники семінару в режимі дискусії отримали багато відповідей на актуальні запитання.

Заключна частина семінару була присвячена індивідуальним консультаціям в окремих групах за тематикою лекційної частини.

У семінарі взяли участь більше 500 платників податків із Західної України. повідомляє www.briz.if.ua.

 return_links(15); ?>
Інші новини
Цю новину переглянули 910 разів
©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>