Прикарпатським журналістам влаштували правовий всеобуч - "Новини Івано-Франківська"

23.11.2024 16:05
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
09.12.2011
20:26

Версiя для друку

Прикарпатським журналістам влаштували правовий всеобуч

«Правове регулювання журналістської діяльності  Україні». Такою є тематика семінару-тренінгу для представників регіональних засобів масової інформації, який відкрився сьогодні в Івано-Франківську. Лейтмотивом заходу, який було організовано представниками громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси»  за підтримки Посольства ФРН в Україні та Міжнародного фонду «Відродження» стало доведення до журналістів з Прикарпаття та ряду інших регіонів останніх новацій законодавства, яке регламентує питання доступу до інформації, її збирання, а також європейських стандартів, зобов’язання дотримуватись які взяла на себе Україна.

Тренери семінару: юристи Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова та Людмила Опришко – розглянули найбільш актуальні питання застосування в журналістській діяльності вимог Європейської конвенції з прав людини, Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію» (у новій редакції), практики розгляду Європейським судом з прав людини справ за позовами засобів масової інформації та їх представників до державних органів.

 Як стверджує пані Панкратова, відколи Україна в 1997 році ратифікувала Європейську конвенцію з прав людини, її державні органи регулярно порушують майже всі положення вказаної Конвенції, а відтак в Європейському суді з прав людини, рішення якого Законом від 2006 року визнані джерелом права в Україні, немає відбою від справ за позовами українців.

Як повідомили тренери, Конвенція визначає низку міжнародних стандартів журналістської діяльності. По-перше, - стверджує Л.Панкратова, - поширенню підлягає будь-яка суспільно значима інформація навіть якщо у журналіста немає достатніх доказів. По-друге, слід розділяти факти і оціночні судження: якщо факти можна довести, то оціночні судження доведенню не підлягають. Іншим стандартом є терпимість політика до критики, бо ж, ідучи в політику, політик  добровільно відкривається до висвітлення будь-якої сфери своєї життєдіяльності, в тому числі і приватного життя.  Четвертим стандартом є право журналістів на жорстку саркастичну мову. «Стаття 10 Конвенції, - коментує цей момент тренер, - захищає не лише зміст, але й форму висловлювань журналіста». П’яте право, гарантоване представникам мас-медіа Європейською конвенцію це право на провокацію і перебільшення і нарешті шостий – один з найважливіших принципів полягає у праві журналіста не розкривати джерело своєї інформації.

Як зазначили організатори заходу, «Інститут розвитку регіональної преси» проводить подібні семінари в різних регіонах України. Тож сьогоднішній захід – вже десятий цього року.



return_links(15); ?>
Інші новини
Цю новину переглянули 2137 разів




©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>