Про двох монстрів, які налякали депутата Романа Ткача - "Новини Івано-Франківська"

22.02.2024 14:06
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
17.12.2011
00:05

Версiя для друку

Про двох монстрів, які налякали депутата Романа Ткача

 

Прийнявши Закон України «Про ринок земель» українська влада може породити двох монстрів. В цьому переконаний народний депутат України. колишній голова Івано-Франківської ОДА Роман Ткач. «Так, - зазначив він під час сьогоднішнього круглого столу з обговорення ринку, - в главі 9 законопроекту вводиться поняття Державного оператора. Це стаття 60, відповідно до якої цей державний реєстратор проводить навчання і сертифікацію оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок згідно закону, навчання і сертифікацію ліцитаторів, сертифікацію виконавців земельних торгів, рецензування звітів про експертну оцінку земельних ділянок згідно закону, відбір виконавців для проведення земельних торгів та інші дії, де з землевласників можна здерти гроші. Одразу виникає питання: а чому ці функції не візьме собі Державна агенція земельних ресурсів. З неофіційних джерел мені стало відомо, що це фактично тендерна палата №2».

Другим монстром, на думку пана Ткача, може стати Державний земельний банк – спеціалізований іпотечний банк, створення якого також передбачається законопроектом. Як стверджує депутат, створення такого банку і функції, які на нього покладаються, суперечать Конституції України та Закону України «Про банки і банківську діяльність», зокрема в питаннях купівлі-продажу земель.

Та найбільші побоювання, на переконання екс-губернатора, створення такого банку може нести з урахуванням наданого банку законопроектом виключного права заставоутримувача земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та фермерського господарства. Р.Ткач вважає, що з урахуванням українських реалій такий банк рано чи пізно хтось захоче приватизувати шляхом, наприклад, акціонування. «Навіщо їздити скуповувати паї, - пояснює хід своїх думок депутат, - якщо можна придбати все це одразу разом з банком. Ще один момент: хтось – авторство мені так і не вдалося встановити - в кінці зробив приписку: «доручити Кабінету Міністрів України передати зарахувати державної власності до статутного капіталу державного земельного банку. На сьогоднішній день таких земель в Україні є 3,2 мільйона гектарів. От вам уже 3,2 мільйона га не треба скуповувати».


 

 return_links(15); ?>
Інші новини
Цю новину переглянули 1551 раз
©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>