Яворівська народна дерев’яна мальована забавка - "Новини Івано-Франківська"

20.08.2019 10:29
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
06.08.2009
09:50

Версiя для друку

Яворівська народна дерев’яна мальована забавка

В Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрито виставку “Яворівська народна деревяна мальована забавка”.

Авторами виставки є члени Львівського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, зокрема, Р.Приставський, В.Яремин, А.Гула, Т.Тлустий.

На виставці представлено близько двох сотень оригінальних експонатів – адже яворівська забавка несе важливу пізнавальну і виховну функцію для розвитку дитини. Орнамент, яким розписують іграшки, називається «вербівкою». Малюнки створюються у вигляді вербових гілочок (у Яворові з давніх - давен було дуже багато верб, які росли на піску - тому люди робили ці забавки, продавали їх і за рахунок цього жили). У розписі використовуються чотири кольори: зелений (травичка, листя), червоний (плоди і ягоди), синій (небо і водичка) і жовтий (сонце).

Виставка має на меті популяризацію та відродження яворівської забавки, традиції виготовлення якої були втрачені в часи тоталітарного режиму. Майстри стараються відновити технологію виготовлення народної іграшки (якій вже більше 400 років) та ствердити, що наші вироби є якіснішими, ніж китайські.

Виставка працюватиме до 1 вересня 2009 р. для всіх бажаючих за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 4а.return_links(15); ?>
Інші новини
Цю новину переглянули 1411 раз
©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>